pobyty lázně slevy pobyty slevy pobyty slevy

Krkonoše nebo Krušné Hory

 

     Hledáte vhodné místo pro odpočinek, relaxaci, či snad využití volného času za účelem lyžování a jiných zimních sportů či turistiky? Krkonoše pro Vás budou tou správnou volbou!

 Nejprve nesmíme zapomenout na ubytování. Mezi nejznámější střediska a hotely patří právě tato skupina s širokým sortimentem služeb, jako je například čtyřhvězdičkový OREA Hotel Horal v nejznámějším lyžařském středisku – Špindlerově Mlýně. Nachází se 900 m. n. m. a nabízí 164 luxusních pokojů , bohatý výběr z prostředí gastronomie a spoustu jiných. Mezi další hotely bych zařadila též čtyřhvězdičkový hotel, a sice Hotel Horizont, nacházející se v Peci pod Sněžkou, jakožto nejvyšší horou České republiky. Dále sem zahrnu OREA Vital Hotel Sklíř, nebo třeba takový Hotel Bílý Hořec.

Tento bohatý region nenabízí jen množství hotelů, ale také ski-areály, které jsou pro toto prostředí jako dělané. Mezi nejznámnější a největší patří Ski-areál Špindlerův Mlýn, který se chlubí svými 25kilometrovými sjezdovými tratěmi a 85kilometrovými běžeckými tratěmi. Mezi další Ski-areály patří například Rokytnice nad Jizerou, Vítkovice v Krkonoších, Janské Lázně nebo Mladé Buky.

Kromě různých lyžařských středisek tu nesmí chybět ani turistické stezky nebo cyklostezky.

Mnozí sem ovšem nejezdí jen za sportem, ale i za poznáním kulturně-historických památek, hradů, či zámků. Kuks, jako známý zámek poblíž Dvora Králové, nazývaný také jako Barokní perla na Labi, patří mezi jediné dispozičně dochované barokní lázně na světě, založené v roce 1692 hrabětem F. A. Šporkem. Z původně velkolepého areálu, jehož součástí bylo i divadlo, knihovna a závodiště, zůstává magnetem pro návštěvníky hospital, kostel Nejsvětější Trojice, lékárna a lapidárium s originály soch od M. B. Brauna.

V tomto okolí najdeme také pevnost Josefov, poblíž Jaroměře.

Abychom se ale vrátili znovu do Krkonoš, nesmím zapomenout uvést “Obra na prahu Krkonoš“, a sice Vojensko-historickou expozici v jednom z nejmohutnějších pevnostních objektů v ČR. K vidění je tu unikátní rozestavěné podzemí.

Nesmím zapomenout na Babiččino údolí, chráněné území a zároveň národní kulturní památka, místo, které proslavila spisovatelka Božena Němcová se svým dílem Babička. K turistickým cílům tohoto údolí patří především sousoší Babičky s vnoučaty, nebo Viktorčin splav.

Les Království, jako jedna z nejkrásnějších přehradních nádrží na našem území, leží nedaleko Dvora Králové na řece Labi, vystavěná v roce 1920.

Mezi hrady, které tu také nesmí chybět, bych zařadila hrad Pecka, který je nazýván Perlou Podkrkonoší. Nachází se přímo ve středu tohoto nádherného kraje. Z hradní vyhlídky je v plné kráse vidět centrální masív Krkonoš se Sněžkou a Černou horou.

A nakonec – tou snad největší atraktivitou, je nejvyšší hora České republiky – Sněžka, se svými 1602 m. n. m. Nachází se ve východní části Krkonoš na Hraničním hřebenu s Polskem.

Špindlerův mlýn

V posledních letech si Špindlerův Mlýn vysloužil pověst českého Aspenu. Dominantou Špindlu je bílý obloukový most, vodní přehrada a několik přilehlých sjezdovek. Mezi nejoblíbenější turistické trasy patří cesta od Labské boudy na Zlaté návrší po hraně Labského dolu k známé Vrbatově boudě a k mohyle Hanče a Vrbaty, kde se dá v zimě dojet i na běžkách. Jsou odsud krásné výhledy na Labský důl a Pančavský vodopád. Divoká skalnatá rokle patří k nejnavštěvovanějším místům v Krkonoších.

Klidnější atmosféra zde panuje spíše přes týden. O víkendech v místních restauracích a barech uslyšíte převážně němčinu a polštinu. Kromě lyžování a procházek si můžete odpočinout ve wellness nebo si jít zastřílet na střelnici, která se nachází v bývalém atomovém krytu.

Je dobře známo, že v Krkonoších můžete navštívit i bobovou dráhu. Ale najdete zde i adrenalinovou lanovou dráhu či snowtubing, což je jízda na gumových člunech. Pro děti je tady připravena i sáňkařská dráha.

 

Krušné hory

 

     Jaro už nám ťuká na dveře, ale velké skiareály ještě dohánějí zimní sezonu. V Krušných horách se stále pěkně lyžuje na Klínech, Klínovci a Plešivci. Nový skiareál na Plešivci se otevíral letos v lednu a má dobře našlápnuto k tomu, stát se konkurentem Klínovce. Jeho otevření provázelo plno průtahů a nepříjemností, proto se otevíral ve vší tichosti, bez nějakých reklam. Proto zde nenajdete ani davy nedočkavých lyžařů u lanovek, nebo přeplněné sjezdovky.

Plešivec se nachází 16km od Karlových Varů. V Ostrově se můžete rozhodnout, zda zatočíte vpravo do Jáchymova a pojedete na Klínovec, nebo vlevo směrem Merklín, na Plešivec. Jsou zde tři parkovací místa, kde zanecháte svoje automobily. Jako první je v obci Pstruží, kde se nachází nejdelší lanovka v areálu, se stejnojmeným názvem. Přímo u lanovky je větší parkoviště, při plné kapacitě se používá dolní parkoviště v obci, které je vzdáleno cca 300metrů. Ale nemusíte se bát, že budete nuceni šlapat tak daleko pěšky, dorazí pro Vás zdejší skibus. Ve Pstruží u lanovky je také pokladna a servis a půjčovna lyží. Je zde nově postavený Apres ski bar U Dostyho s letní verandou a kousek vedle ještě neotevřený Bistro Stodola. Pokud si chcete dát oběd, tak v blízkosti dojezdu lanovky je předělaná stylová jídelna Fabrika. Za hlavní jídlo s polévkou a pitím dáte kolem 150kč, což je přijatelná horská cena. Zde musím podotknout, že tento typ jídelny na Klínovci opravdu chybí.

Druhé parkoviště se nachází u obce Abertamy,tam dojedete pokud ze Pstruží budete pokračovat stále rovně nahoru. U parkoviště se zde nachází dětský areál a k lanovce Abertamy je to cca 200metrů.

Poslední možnost je vyjet až na vrchol Plešivce, kde se nachází horský hotel stejného názvu. Nasadíte boty a lyže a jste skoro přímo v centru dění.

Letošní zimu zatím platí speciální ceník, kdy celodenní skipas pro dospělého vyjde na 400kč a na čtyři hodiny za 350kč. Děti platí 250kč a 200kč. Trochu se oproti Klínovci prodraží i malé děti do 6 let, který v tomto speciálním ceníku musí platit také. Ale zas si tu zalyžují mnohem více a bezpečněji na poloprázdných sjezdovkách, než na přeplněném Klínovci. U každé lanovky asistuje milá obsluha, která s malým dítětem ráda pomůže při nástupu.

V provozu jsou všechny tři lanovky, LD Pstruží, LD Abertamy a LD Modesgrund. U lanovky Abertamy se nachází 450 krátká modrá sjezdovka, oblíbená u dětí a pro začátečníky. Tato sjezdovka má nejlepší polohu, neboť na ní nejde přímý sluneční svit, takže sníh tu není tak těžký a mokrý jako na ostatních sjezdovkách v jarním počasí. Z tohoto místa se pak dál po modré můžete spustit k prostřední lanovce Modesgrund, nebo až dolů do Pstruží. U lanovky Modesgrund si můžete pak vpravo vybrat černou sjezdovku 950m dlouhou, nebo vlevo červenou 1100m dlouhou. Sjezdovky jsou zde místy široké a rovné jako dálnice, jsou dobře provázané, takže není problém během dne projet celý areál. Do další lyžařské sezóny se budou připravovat ještě další modré sjezdovky u lanovky Pstruží. Večerní lyžování se zde zatím nekoná kvůli nepřízni počasí. U každé lanovky jsou vybudované sociální zařízení, udržované v čistotě. Jediné co zde zatím chybí, občerstvení u sjezdovky s klasikou jako je párek v rohlíku, hranolky, limonádou a jiné. Také míst k venkovnímu posezení, je poskrovnu. Ale to se v další sezoně určitě vyladí. Pokladny se zavírají v půl páté, tak nezapomeňte vrátit skipasy na zálohu 50kč, nebo si je můžete ponechat pro příští návštěvu.

Celý areál působí vlídným a přátelským dojmem, čistotou a upraveností. Přeji mu, aby zůstal nezkažen komerčností a tento ráz si zachoval i do další zimní sezony.

Slevové zprávy

Free web templates by TemplatesDock, Tip: Koupelny SEN